Dla osób poszukujących nowych formatów aktywności kulturalnych, lubiących poznawać nieturystyczne zakątki miasta, szukających alternatywnych i nieoczywistych tras zwiedzania przygotowaliśmy spacery i spotkania, dla których Park Bródnowski jest czasem tylko punktem odniesienia.
Dryfy miejskie
Zapraszamy do udziału w tematycznych wędrówkach po dzielnicy Targówek i w okolicach Parku Bródnowskiego. Wśród zaplanowanych dryfów wędrówki botaniczne, historyczne czy geopolityczne, prowadzone przez artystów, naukowców lub aktywistów miejskich.
Terminy oraz szczegółowe informacje o najbliższych dryfach znajdują się w zakładce Wydarzenia
Sztuka mapy – mapa sztuki
Zachęcamy także do zwiedzania parku i dzielnicy korzystając z mapy przygotowanej w ramach projektu artystycznego przez grupę bródnowskich gimnazjalistów.
Każdemu zaznaczonemu na mapie miejscu odpowiada fotograficzny, filmowy lub dźwiękowy komentarz uczestników projektu SZTUKA MAPY - MAPA SZTUKI. BIENNALE SZTUKI ZNALEZIONEJ NA BRÓDNIE.
Wiosną 2014 roku w ramach projektu SZTUKA MAPY - MAPA SZTUKI. BIENNALE SZTUKI ZNALEZIONEJ NA BRÓDNIE, uczniowie szkół gimnazjalnych sąsiadujących z Parkiem Rzeźby zostali zaproszeni do ćwiczenia, które polegało na innym spojrzeniu na otaczającą rzeczywistość bródnowskich osiedli. Podczas spacerów po dzielnicy szlakami zaproponowanymi przez lokalnych animatorów kultury młodzież poszukiwała nieartystycznych obiektów, które przypominały im obiekty sztuki współczesnej. W cyklu kilkunastu spotkań składających się z wykładu, warsztatu i spaceru studyjnego uczestnicy projektu przygotowali interaktywną, wirtualną mapę dzielnicy, na którą złożyły się miejsca na Bródnie, w których dostrzegli sztukę. Zaznaczone obiekty zostały umieszczone na mapie wraz ze zdjęciami, historiami lub dźwiękami, podpisane nazwiskiem młodych kuratorów, którzy wybrali je w trakcie spacerów i artystycznie opracowali podczas warsztatów.