Dla dzieci
Park Rzeźby na Bródnie, Domek herbaciany
Kondratowicza/Chodecka
O czym mówią rzeźby w parku?
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na integracyjny warsztat rodzinny w Parku Rzeźby na Bródnie.
Co to jest miasto? Czy to tylko miejsce, gdzie ludzie zbudowali dużo domów? Czy budynki to wszystko, co tworzy miasto? Kiedy szukamy odpoczynku, znajdujemy go w miejscach między budynkami, w których rosną drzewa. Park Rzeźby na Bródnie jest szczególny. Jest nie tylko pełen roślin, ale też dzieł sztuki.
Spacerując po parku wspólnie obejrzymy kilka rzeźb, dowiemy się, jak powstały i co ważnego mówią o mieście i jego mieszkańcach?
Podczas działań integracyjnych dbamy o to, by dobrze czuły się na nich dzieci z niepełnosprawnościami sensorycznymi i intelektualnymi.
-
Zajęcia prowadzą edukatorki doświadczone w pracy z osobami z niepełnosprawnościami i przygotowane w ramach specjalistycznych szkoleń (Fundacja SYNAPSIS, Fundacja Kultury Bez Barier, Fundacja Podeste, Centrum Terapii SOTIS).
-
Wprowadzamy wspomagające i alternatywne sposoby komunikacji (ACC).
-
W tym czasie nie są prowadzone oprowadzania dla grup zorganizowanych.
Każdy człowiek ma inny charakter, dlatego prosimy o zgłaszanie indywidualnych potrzeb dzieci na adres muzeumdostepne@artmuseum.pl. Pomogą nam przygotować zajęcia, tak, by najlepiej odpowiadały naszej grupie.
Na niedzielne dyżury rodzinne obowiązują zapisy poprzez poniższy formularz.
PRAKTYCZNE INFORMACJE ORGANIZACYJNE
-
Na wszystkie wydarzenia stacjonarne organizowane przez Muzeum obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie artmuseum.pl w zakładce wydarzenia.
-
W wydarzeniach organizowanych na świeżym powietrzu uczestniczyć może maksymalnie 15 osób.
-
Zwiedzających i uczestników wydarzeń obowiązuje zasada bezpiecznej odległości, która wynosi 2 metry (zasada nie dotyczy opiekunów dzieci do 13 roku życia i osób z niepełnosprawnościami wymagających wsparcia asystenta).
-
Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania wydarzenia w wypadku załamania pogody, o czym poinformują zapisanych uczestników drogą SMS-ową.
Szczegółowe informacje dotyczące zwiedzania Muzeum oraz aktualnych wytycznych sanitarnych zamieszczane są na stronie internetowej Muzeum.
2 lipca 2020 roku Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie powołało Pełnomocniczkę ds. Bezpieczeństwa Epidemiologicznego, do której można kierować wszelkie uwagi czy pytania dotyczące zasad bezpiecznego zwiedzania i uczestnictwa w ofercie programowej Muzeum. Kontakt z Pełnomocniczką pod adresem: covid@artmuseum.pl.