Warsztaty
Park Rzeźby na Bródnie, Domek herbaciany
Kondratowicza/Chodecka
Bródnowski park to mały wszechświat
Bródnowski park to szczególne miejsce na mapie Warszawy - toczy się tu burzliwe życie wielu gatunków, przecinają się losy roślin, zwierząt, ludzi i rzeźb.
Park to także pewien krajobraz, w którym miksuje się to co miejskie z tym co dzikie, naturalne z tym co zbudowane, to co dzieje się poza człowiekiem i to, o co człowiek musi nieustannie dbać.
Ostatnia sobota wakacji zostanie poświęcona temu krajobrazowi, a badać go będą dzieci! Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na dwa warsztaty, które będą stanowiły zestaw twórczych ćwiczeń z uważnego przyglądania się parkowi.
15.00 W RYTMIE PARKOWEGO ŻYCIA
prowadzenie: Marta Maliszewska
Dla kogo park jest domem? Kto pozostaje w parku niewidoczny? Co to znaczy, że park jest ekosystemem? Ile rzeczy w parku mijamy nie próbując się z nimi zaprzyjaźnić? Dlaczego mówimy często, że przyroda jest wokół nas, a może to my nie jesteśmy u niej w gościnie? Zapraszamy dzieci na mały spacer przyrodniczy, podczas którego będziemy tropić liczne gatunki i formy parkowego życia.
17.00 KSIĘGA BRÓDNA
prowadzenie: Katarzyna Witt / KOLEKTOR
Czy krajobrazy są stałe? Czy krajobrazy ktoś wymyśla? Czy w krajobrazach więcej jest pracy natury czy pracy człowieka? Czy krajobraz ma jakąś pamięć? Park będzie dla nas polem do eksperymentu. Spróbujemy wyobrazić sobie jego bardzo odległą przeszłość oraz bardzo odległą przyszłość. Stworzymy nieoczywiste przewodniki po Parku z mapami, które być może wcale nie mówią „jak iść”, ale „jak się zgubić”. Albo opowiadają parkową mitologię. Zapraszamy dzieciaki na powołanie do życia nowych obrazów i opowieści o parku.