Otwarcie
Park Rzeźby na Bródnie, Domek herbaciany
Kondratowicza/Chodecka
Rozdział XI Parku Rzeźby na Bródnie
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na otwarcie rozdziału XI Parku Rzeźby na Bródnie. Inaugurację kolejnej odsłony projektu uczcimy kolektywną kolacją*.
Na kolację zapraszamy wszystkie osoby, z którymi współpracowaliśmy na przestrzeni kilkunastu lat: wszystkich uczestników i uczestniczki działań podejmowanych w Parku Rzeźby, a także publiczność i wszystkich, którzy nas wspierali większymi i mniejszymi ruchami oraz współtworzyli kolekcję zdarzeń, rzeźby i archiwum wspomnień. Zapraszamy ponadto osoby, które nas mijały albo nigdy do nas nie dotarły. Spotykamy się pod Domkiem Herbacianym.
Rozdział XI Parku Rzeźby odbywa się pod hasłami ekomuzeum i ekoinstytucji. Ekomuzeum rozumiemy jako instytucję, która wychodzi poza sztuczny podział na instytucję i publiczność, twórców i widownię, sztukę i nie-sztukę, budynek i to, co poza nim, rzeźby i to, co wokół nich. Wracamy do parku: jako przestrzeni publicznej, w której znajduje się część kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, do miejsca z którym łączy nas jedenastoletnia historia zapisana w postaci rzeźb oraz relacji społecznych. Nie jest to spektakularny powrót, bo nigdy z parku nie wyszliśmy: korzystamy jedynie z tego, że prowadzimy w parku instytucję poza jej murami i chcemy zwrócić uwagę na cały ekosystem, którego jednym z elementów są prace artystek i artystów.
W tej edycji będziemy badać możliwości pogłębiania relacji z ludzkimi i nie-ludzkimi mieszkańcami przestrzeni i rozwijania jej w twórczą współpracę.
*Zachęcamy do przyniesienia jedzenia i napojów na wspólny stół.
O 21:30 zapraszamy zaś na BródNoc, czyli nocne performatywne oprowadzanie po Parku Rzeźby. Warto zabrać ze sobą latarki!
BródNoc to inicjatywa, która powstała w ramach warsztatów na Bródnie. Jej pomysłodawcami i wykonawcami są Agnieszka Jaglarska, Bernard Wnuk, Miłka Lesisz i Piotr Zając.
Oprowadzać będą: Agnieszka Jaglarska, Bernard Wnuk, Piotr Zając - uczestnicy zeszłorocznego programu edukacyjnego prowadzone w ramach X rozdziału Parku Rzeźby.
Organizatorzy obiecują, że: „Sprawdzimy, co się wydarzy, gdy dzieło sztuki wpadnie w ręce (a właściwie w słowa) performerów-opowiadaczy. W tę noc eksponaty staną się bohaterami opowieści fantastycznych, utopii i naumyślnych konfabulacji”.